//
you're reading...
Alıntı Makaleler, Genel İngilizce

ABD’li öğrencilerden Kadıköy’de temizlik mesaisi..

                         

İSTANBUL – ‘Kültürlerarası İletişim Programı’ çerçevesinde, sosyal projelerde çalışarak Türk kültürünü tanımak ve İngilizce öğretmek için Türkiye’ye gelen ABD’li öğrenciler Kadıköy’ün Bahariye Caddesi’ni süpürdüler. Vatandaşların şaşkın bakışları altında ellerinde süpürge ve faraşlarla ilginç görüntü oluşturan öğrenciler 15 Ağustos tarihine kadar Türkiye’de olacak.

ABD Dışişleri Bakanlığı sponsorluğu ve Kadıköy Belediyesi’nin desteğiyle Türkiye’ye gelen ve haftada bir gün belediyenin gösterdiği işlerde gönüllü çalışan Amerikalı lise öğrencileri, dün Kadıköy Bahariye Caddesi’ni süpürdüler. Vatandaşların şaşkın bakışları altında Bahariye Caddesini temizleyen Amerikalı öğrenciler, sıcak havanın da etkisiyle sık sık molalar verdiler ve esnafla sohbet ettiler. Bahariye Caddesini ellerinde süpürge ve faraşla süpüren gençler yorgunluklarını kaldırımda oturarak giderdiler. Esnafın ve yoldan geçen vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği öğrenciler meraklı sorulara da yarım Türkçeleriyle cevap vermeye çalıştılar. Özellikle kendi aralarında İngilizce konuşan çöpçüleri, Belediye işçisi sanan vatandaşlar da, belediyenin İngilizce bilen temizlik işçisi çalıştırdığını zannederek, kısa süreli şaşkınlık yaşadılar.

Temizlik işçilerinin kıyafetleriyle hatıra fotoğrafı çektiren öğrenciler, işçi yeleği ve şapkaları da anı olarak ABD’ye götürmek üzere yanlarına aldılar.

ABD’de başarılı öğrenciler arasından seçilen öğrenciler, 1 Temmuz-15 Ağustos tarihleri arasında Kadıköy’de misafir edilecek. Uluslararası öğrenci değişim programı olan ISE World’ün organize ettiği programla Türkiye’ye gelen öğrenciler, Türkçe öğrenip, Türk kültürünü tanımaya çalışacaklar.
Öğrenciler, önümüzdeki günlerde Bağdat Caddesi’ni de temizleyecek.

(CİHAN)

Reklamlar

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: