//
you're reading...
İngilizce Oyunlar

İngilizce Şarkı Oyunu Oynayalım mı?

Yine uzun zaman olmuş yazmayalı. O zaman hemen iş başına.

Öğrencilerle birlikte keşfettiğimiz bir oyunu paylaşmak istiyorum. Büyükler bile keyif alıyor bu oyundan. Nasıl mı?

Öncelikle oyun alanımızda U şeklinde oturuyoruz, içimizden bir gönüllü diğer arkadaşlarımızın karşısına geçiyor. o artık bizim televizyonda izlediğimiz solistimiz oluyor. Başlıyor İngilizce bir şarkıyı söylemeye, ama bir türlü şarkıyı tamamlayamıyor, ya sesi kısılıyor ya sesinin yüksekliğini kontrol edemiyor, ya yavaş söylüyor, ya hızlı söylüyor ya da uzaktan kumandayla kapatılıyor (!) , ya da şarkısını yarıda kesip başka bir şarkı söylemeye başlıyor. Nasıl mı?

Oyun unsurlarımızdan bir tanesi elimize aldığımız hayali kumandalar. Kumandamızın birden fazla özelliği var. Bir tuşa basıp stop dediğimizde ve elimiz ile dur işareti yaptığımızda  kumanda ekranı kapatıyor ve aynı tuşa tekrar basınca açıyor. Başka bir tuş kanalı hızlandırıyor, bir diğer tuş ise yavaşlatıyor. Daha bitmedi, bir tuş sesi açarken başka bir tuş da sesi kısıyor. Bunları yaparken vücut dilimizi kullanmamız gerekiyor. Örneğin ses kısma tuşuna basıldığında ellerimizi belirli aralıkta açıp yavaşça kapatıyoruz, sesi açmak istediğimizde tuşa basınca da belirli aralıkta karşılıklı tuttuğumuz ellerimizi kocaman açıyoruz. solistimizin şarkıyı değiştirmesini istiyorsak da elimizde otostop işareti yapıyoruz. Aslında kumandamızın kullanışını manüel hale getiriyoruz. bunun gibi beden dilimizi kullanarak belirlediğimiz hareketlerimizi oyuna uyguluyoruz.  (beden dili işaretleri olarak siz kendi belirlediğiniz işaretlerinizi kullanabilirsiniz.)

Solistimiz ekranlara geldi, hepimiz onu izliyoruz. Başlıyor büyük bir hevesle şarkısını söylemeye. Tam o sırada izleyicilerin ilk sırasında oturan kişi elindeki kumandayla sesi kıs işareti veriveriyor. Bunu gören solistimiz şarkısını daha kısık sesle söylemeye devam ediyor.

Tam kısık sesle şarkısını söylemeye devam ettiği sıra bir diğer izleyici elindeki kumandasıyla şarkıyı hızlandır işareti veriyor, bu kez de kısık sesle söylenen şarkı oluyor size ağır çekim bir şarkı. Tam o sırada sıradaki izleyici bir anda stop tuşuna basıyor ve zaten yavaş ve kısık sesli olan şarkı bir anda bitiveriyor. Televizyon kapanıyor. Buna dayanamayan başka bir izleyici televizyonu tekrar açıyor ve soliste kumandasıyla otostop işareti yapıyor. Bu kez de zaten ekranlara yeni geri dönen solist söylediği şarkısını değiştirip başka şarkı söylemek zorunda kalıyor.

Derken tüm izleyiciler kendi isteklerine göre kumandalarını yönlendiriyorlar. Solistimiz duruma çok sinirlense de yapacak bir şey olmadığı için söylenilenlere boyun eğmek zorunda kalıyor.

Bir uyarı: Bu oyun mevcut kahkaha sesleri yüzünden geçici duyma bozukluğuna yol açabilir, benden söylemesi 🙂

İyi eğlenceler..

Reklamlar

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: